Dovolte mi, abych se Vám ve stručnosti představila. Jmenuji se Hanka Brožková a jsem profesionální fotografka (já vím, zní to jako klišé a obzvláště v mém oboru, ale ono to tak opravdu je). Od roku 2012  se mimo jiné intenzivně věnuji svatební fotografii. S kolegou Stanislavem Novotným jsme založili HSphoto, které se zaměřovalo na fotografování svateb ve dvojici. Za ty roky jsme toho hodně zažili, získali mnoho profesních zkušeností a také zestárli (možná by bylo lepší použít termín zmoudřeli). A pravděpodobně to poslední zmíněné se stalo impulzem ke vzniku projektu www.malesvatby.cz

Focení velkých svateb je bezesporu úžasná záležitost a jako fotograf si to náramně užívám, baví mě ten stres, ty emoce i to, že je to skutečně náročné. Ale tohle je, zjednodušeně řečeno, ten profesní pohled. Ač z mnoha novomanželů se stali moji velmi dobří přátelé…

Pokud se podívám na svatbu jako člověk, někdo, kdo už před nějakým rokem oslavil třicátiny, a někdo, koho to jednou čeká, tak moje představa se diametrálně liší od toho, co znám z pracovního života. Mému životnímu stylu je blíže malá rodinná svatba s těmi nejbližšími přáteli. Pravděpodobně by se odehrála někde u rybníku, v zahradách, v parku, ve skalách, … rozhodně venku na malebném místě v přírodě. 

I já bych si přála mít krásné fotografie – s drahou polovičkou, ale také s rodinnou a přáteli, protože ty nikdy nedokopu k profesionálnímu fotografovi. A ty selfíčka vážně nejsou ono.  A samozřejmě bych se chtěla vdávat v sobotu či v pátek za krásného počasí (v terminologii svatebního fotografa – v hlavní sezoně). Jenže tady bych narazila.  Jako spousta z Vás. Malé svatby nejsou pro fotografy příliš lukrativní a jejich pragmatické důvody plně respektuji a chápu, ovšem já na této vlně nejsem, a proto jsem si v roce 2019 zarezervovala tuto doménu a o rok později jsem vytvořila webové stránky. Může být překvapením, že za nápadem nestojí pandemie covidu 19, ale vnitřní pohnutky. 

Myslím si, že většina žen někde hluboko v sobě má takovou tu představu o princezně (a klidně to může být princezna bojovnice,…) či o lesní víle (boho-hipster styl), kterou chce ve svatební den zrealizovat. Ale nevylučuji, že se šeredně pletu a jste na těchto stránkách z úplně jiného důvodu. Možná čekáte potomka, možná neplánujete svou první svatbu… každopádně hledáte fotografa, který Vám bude sedět lidsky i pracovně… a budu opravdu ráda, když to budu zrovna já.

A tady můžete vidět mojí ucelenou tvorbu:

Moje osobní portoflio: www.Brozkova.cz

Sociální sítě:

www.facebook.com/fotoHanka
www.instagram.com/fotoHanaBrozkova